KURUMSAL YÖNETİŞİM

KOMİTELER VE ÇALIŞMA ESASLARI

Çağlar Göğüş
Çağlar GöğüşBaşkan

Çağlar Göğüş, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olup Florida Üniversitesi’nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers&Lybrand’da (Şimdi PwC) Kıdemli Analist olarak başlamıştır. Arthur Andersen ve AT Kearney’de Analist ve Danışman olarak görev yaptıktan sonra 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu’na katılmıştır. Daha sonra Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak devam eden Göğüş, Peppers&Rogers’ın hem EMEA hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynamıştır. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kuru için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaşmıştır.

Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazanan Çağlar Göğüş, Doğan Grubu’na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik’te iki yıldan fazla İcra Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Bu görevi süresince; dijital dönüşüm, verimlilik, kârlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak’ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürütmüştür. Çağlar Göğüş evli ve bir kız, bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Bora Yalınay
Bora YalınayÜye

Bora Yalınay’ın denetim alanında faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde ve halka açık yerel ve uluslararası şirketlerde 20 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Uzman olduğu alanlar arasında finansal yeniden yapılandırma, yatırımcı ve analist ilişkileri, finansman, halka arz, maliyet optimizasyonu, finansal planlama ve analiz gibi alanlar yer almaktadır. Bora Yalınay 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Kariyerine 1997 yılında Deloitte denetim firmasının İstanbul ofisinde başlamış ve en son Kıdemli Müdür pozisyonunda bulunmuştur. Kendisi 2000 ve 2002 yılları arasında Deloitte Kanada ofisinde de görev yapmıştır. 10 yılı aşkın denetim tecrübesinden ve 1 senelik Yaysat Mali Kontrol deneyiminden sonra, 2009 yılında Yıldız Holding Grup Finansal Kontrol Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. 2010 ve 2016 yılları arasında Ülker Bisküvi CFO’su olarak görev yapmıştır. 2010 yılında şirketin yeniden finansal yapılanma ile başlayan sürecinde birçok şirket satınalması, şirket satışı ve şirket birleşmeleri projelerini yürütmüş, 1 milyar ABD doları değerinde yurt dışı finansman projelerini tamamlamış, 2013 yılında ikincil halka açılma sürecine liderlik etmiştir. 2015-2016 yılları arasında ise Ülker Bisküvi’nin Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır, Romanya, Kazakistan, Lübnan ve Pakistan operasyonlarından sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu görevi esnasında altı farklı coğrafyada 200’den fazla mali işler uzmanından oluşan bir ekibi yönetmiştir. Yalınay, 2016-2019 yılları arasında dünyanın en büyük altıncı cam ürünleri üreticisi olan ve 130’dan fazla ülkeye ihracat yapan Gürallar Grubu’nun CFO’su olarak görev almış ve Grup’un ilk yurt dışı finansman ve yurt dışı büyüme projelerini yürütmüştür. Yalınay SMMM belgesi sahibidir. İyi derecede İngilizce bilen Yalınay, bir çocuk babasıdır.

Burak Kuyan
Burak KuyanÜye

Burak Kuyan, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra 2002 yılında Virginia Polytechnic Institute and State University’de MBA programını tamamlamıştır. Halen Işık Üniversitesinde doktora programına devam etmektedir. Mezuniyetinden sonra Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Bireysel Portföy Yönetmeni olarak çalışan Kuyan, 2005 yılında Doğan Holding Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Grubun enerji alanında yaptığı yatırımlar ile beraber, 2012 yılında Doğan Holding’in Enerji Direktörü olarak atanmıştır. 2014 yılından itibaren Galata Wind’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi olan Kuyan, 2017 yılından itibaren Şirket’in Genel Müdürü de olarak görevlerini sürdürmüştür. Halen Galata Wind Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden ve Doğan Grubu’na ait tüm enerji yatırım ve operasyonlarının başında bulunan Kuyan, bu görevlerine ek olarak 2019 yılından bu yana Enerji Ticareti Derneği’nin (ETD) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir. Ayrıca Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) ve Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Burak Kuyan evli ve 1 çocuk babasıdır.

Onur Aytekin
Onur AytekinÜye

Z. Onur Aytekin 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra KPMG’de bağımsız denetçi olarak çalışmaya başlamıştır. Banka, banka dışı mali kuruluşlar, otomotiv, inşaat başta olmak üzere pek çok sektörün bağımsız denetimini müdür ve kıdemli müdür olarak gerçekleştirmiştir. 2014-2018 yılları arasında; lojistik sektöründe faaliyet gösteren Kuehne+Nagel ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren İskan Gayrimenkul’de Finans Direktörü ve Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevler almıştır. 2018 yılında Doğan Holding bünyesinde çalışmaya başlayan Aytekin, ilk olarak Doğan Yayınları’nda Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2021 Aralık ayında ise Galata Wind’e CFO olarak atanmıştır. İngilizce bilen Onur Aytekin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ali Gürpınar
Ali GürpınarÜye

Ali Gürpınar; 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Enerji alanında yüksek lisans eğitimini almak için Nordic Five Programına girmek için hak kazanmıştır. 2011 yılında hem Kungliga Tekniska Högskolan (KTH Stockholm) ’nden Sürdürülebilir Enerji Mühendisliği ve hem de Danmarks Tekniske Universitet (DTU Copenhagen)’ten Rüzgar Mühendisliği bölümlerinden çift anadal MSc. derecesi elde etmiştir. Bu sırada Risø DTU Ulusal Sürdürülebilir Enerji Laboratuvarı’nda yüksek lisans tez öğrencisi olarak çalışmıştır. Gürpınar, Ekim 2012 tarihinde Doğan Holding MT (Yönetici Adayı) Programı kapsamında Doğan Holding şirketlerinden Galata Wind’de enerji uzman yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Şirket içerisinde perakende elektrik satışı, portföy yönetimi, yurtiçi ve yurtdışı elektrik ticareti, santral operasyonları, yeni yatırımlar ve iş geliştirme alanlarında farklı görevler üstlenen Gürpınar, halen Şirket’te İş Geliştrme ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İngilizce bilmekte ve Profesyonel Koçluk yapmaktadır.

Yatırım Komitesi Görev Ve Çalışma Esasları