KURUMSAL

GALATA WİND’İ TANIYIN

Temiz bir gelecek için temiz enerji Doğanın ilhamı Galata Wind vizyonu ile buluştu, temiz bir gelecek için %100 temiz enerjiye dönüştü. Galata Wind olarak Doğan Holding’in 60 yılı aşkın tecrübesiyle, güneş ve rüzgârın eşsiz gücünü, milyonlarca ailenin ve Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz. Durmak bilmez gelişim kararlığımızla yeni ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyor, temiz bir geleceğe yön veriyoruz.

2012 yılından beri Doğan Holding iştiraki olarak faaliyetlerine devam eden Galata Wind, %100 yenilenebilir kaynaklı, çevreye duyarlı elektrik enerjisi üreterek, yıllık yaklaşık 430.000 ton karbon emisyon azaltımı sağlamaktadır. Toplam 290 MW kurulu güce sahip olan Galata Wind’in hedefi yenilenebilir enerji kaynaklarını doğru kullanarak ülkemizin enerjideki dışa bağımlılığını azaltmak, çevreye duyarlı, güvenilir ve sürdürülebilir bir iş modeli ile Türkiye’nin temiz elektrik sağlayıcısı olmaktır.

Toplam Kurulu Güç

290MW

Yıllık 430.000 ton karbon emisyon azaltımı sağlıyor.

ENERJİ SANTRALLERİ
TEMİZ BİR GELECEK İÇİN TEMİZ ENERJİ

Şirketin lisans sahibi olduğu rüzgâr santrallerinden Mersin RES, 2007 yılında üretim lisansını almış ve 2010 yılında devreye girmiştir. Şah RES ise 2008 yılında lisanslandırılmış ve 2011 yılında devreye alınmıştır. 2013 yılında Şah RES’e 12 MW, Mersin RES’e ise 9 MW ek kapasite yatırımı gerçekleştiren Galata Wind, 2017 yılında Mersin RES’e o dönemki son teknoloji türbinler ile 20,7 MW daha yatırım yaparak santralin toplam kurulu gücünü 62,7 MW’a çıkarmıştır. 2017-2018 döneminde lisanssız güneş enerjisi alanına yatırım yaparak Çorum GES’i bünyesine katan Galata Wind, 2018-2019 döneminde de Erzurum GES’i satın almıştır.

Galata Wind, kendi geliştirmiş olduğu Taşpınar RES projesinin ön lisansını 2017 yılında, lisansını ise 2020 yılında alarak aynı yıl içinde inşaatına başlamıştır. Taşpınar Rüzgâr Enerji Santrali, 2021 Mart ayı sonunda ise tam kapasite olarak devreye alınmıştır. 2023 yılında 11,8 MW kapasite artırımı ile 2 adet türbin eklenmiş ve kurulu gücü 79 MW olmuştur. Ayrıca Hibrit GES projesi kapsamında 2023 yılında 9,4 MW GES eklenmiştir. Toplam 42 MW olacak Hibrit GES’in ikinci faz inşaatı devam etmektedir.

Değerlerimiz ve İlkelerimiz

Bizi biz yapan ortak değerlerimizin; köklerimizin ve sahip olduklarımızın; bilginin ve emeğin; ülkemizin ve insanımızın kıymetini biliriz.

Girişimci ruhumuzla doğru zamanda harekete geçer; hep daha iyisini arayarak değişimi yakalarız. Merak ve öğrenme ile yaratıcı fikirleri besler, işimize yenilik katarız.

Dürüstlüğe, etik kurallara ve yasalara her koşulda bağlı kalırız. Sürdürülebilir bir yaşamı ve gelecek kuşakları gözetir; topluma ve çevremize karşı sorumlu ve şeffaf davranırız.

Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için her yeni güne cesaretle ve enerjiyle başlar, hedefe ulaşma ve lider olma azmiyle çalışır; işimizi tutkuyla sahipleniriz.

Daima çözüm arayarak, bilgi ve deneyimi paylaşarak, birbirimize güvenip destek olarak, takdir edip kutlayarak, farklılıklarımızla bir olarak birlikte başarırız.