İNSAN KAYNAKLARI

İK YAKLAŞIMI VE SÜREÇLERİ

İnsan Kaynakları hedefimiz; çevreye ve doğaya saygılı ve duyarlı, sosyal sorumluluk bilinci yüksek kaliteli ve nitelikli insan kaynağını kazanmak, bu kaynağın eğitim ve gelişimine katkıda bulunarak başarının ödüllendirildiği doğru kariyer planlamasının yapılmasını sağlayan yenilikçi insan kaynakları uygulamalarının dijital ortamlarda hayata geçirmek ve Galata Wind çalışanlarına daima en iyiyi sunmaktır.
Bu kapsamda en önemli politikalarımız, çalışanlarının yaratıcılıklarını kullanabilecekleri ve fikirlerini dile getirebilecekleri etkin bir iletişim ve motivasyon ortamı sağlamak, iş-özel hayat dengesini de gözeterek farklı bakış açıları ve bilgi birikimlerini bir arada barındıran katılımcı yönetim politikası izlemektir.
 

İşe Alım ve İş Teklif Süreci

Cv Taraması

Kariyer portalları ve çeşitli kaynaklardan bulunan CV’lerin ilgili pozisyonun ilan kriterleri dahilinde analiz edilir.

01
İnsan Kaynakları Görüşmesi

İnsan Kaynakları ilk görüşmeyi yapar ve ilgili görüşmede ağırlıklı yetkinlikler değerlendirilir.

02
Yönetici Görüşmesi ve Teknik Sunum

Bölüm yöneticisi / yöneticileri ve İnsan Kaynaklarının katıldığı görüşmede aday daha önce hazırladığı teknik ve İngilizce sunumunu yapar.

03
Referans Kontrol Süreci

Tüm görüşme adımlarında olumlu olan adaydan KVKK ışığında referans bilgileri talep edilir ve referans kontrolü IK tarafından gerçekleştirilir.

04
Başarılı Adaya İş Teklifi

Tüm adımları başarıyla geçmiş olan adaya teklif yapılır. Teklifi kabul edden adaya işbaşı evrak listesi iletilip işe başlama tarihi belirlenir.

05

 

İnsan Kaynakları Süreçleri

 

İş’te Uyum

İlk Gün

İlk Karşılama ve İK Oryantasyonu

İK Karşılama ve İnsan Kaynakları Oryantasyonu

İlk Hafta

Bölüm Oryantasyonları

Bölüm Oryantasyonları & D-Arkadaş Programı

1. ve 2. Ay

İşbaşı Teknik Oryantasyon

İşbaşı Teknik Oryantasyonu

Çalışma Koşulları

Çarşambaları Uzaktan Çalışıyoruz

Çarşamba günleri evden ya da kendi belirleyeceğin bir yerden çalışabilirsin. Hem ulaşımda kaybettiğimiz zamanı azaltmak hem de kişisel hayatlarımız ile işimiz arasında kurduğumuz dengeyi güçlendirmek için Çarşamba günlerini uzaktan çalışma günü olarak belirledik.

Esnek Çalışma Saatleri

Yaratıcılık, dinamizm ve yüksek motivasyon için Galata Wind’de çalışma saatlerimiz esnek: 08.00 – 17.00, 09.30 – 17.30, 09.00 – 18.00, 09.30 – 18.30 olmak üzere 4 farklı çalışma saatinden istediklerini seçerek, mesaisini hayatına göre ayarlayabilirsin. Üstelik tek bir saat aralığı seçmek zorunda da değilsin. Tek yapman gereken, her gün için çalışmak istediğin mesai saatlerini yöneticinle birlikte planlamak. Uzaktan çalıştığımız çarşamba günleri mesai saatlerimiz 08.30 – 17.30’dur. Merkez Binası çalışma saatleri de 08.30 – 17.30’dur ve servislerimiz de bu saate göre belirlenir.

Peki, resmi tatiller?

Resmi tatil günlerinde biz de tatildeyiz. Ayrıca Yönetim Kurulu tarafından uygun bulunan tarihlerde köprü izni uygulaması yapılmaktadır. Köprü izinleri mail aracılığı ile duyurulur.