KURUMSAL

İCRA KURULU VE ÜST YÖNETİM

Burak Kuyan
Burak KuyanGenel Müdür, İcra Kurulu Başkanı

Burak Kuyan, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra 2002 yılında Virginia Polytechnic Institute and State University’de MBA programını tamamlamıştır. Halen Işık Üniversitesinde doktora programına devam etmektedir. Mezuniyetinden sonra Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Bireysel Portföy Yönetmeni olarak çalışan Kuyan, 2005 yılında Doğan Holding Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Grubun enerji alanında yaptığı yatırımlar ile beraber, 2012 yılında Doğan Holding’in Enerji Direktörü olarak atanmıştır. 2014 yılından itibaren Galata Wind’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi olan Kuyan, 2017 yılından itibaren Şirket’in Genel Müdürü de olarak görevlerini sürdürmüştür. Halen Galata Wind Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden ve Doğan Grubu’na ait tüm enerji yatırım ve operasyonlarının başında bulunan Kuyan, bu görevlerine ek olarak 2019 yılından bu yana Enerji Ticareti Derneği’nin (ETD) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir. Ayrıca Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) ve Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Burak Kuyan evli ve 1 çocuk babasıdır.

Onur Aytekin
Onur AytekinFinans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi

Z. Onur Aytekin 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra KPMG’de bağımsız denetçi olarak çalışmaya başlamıştır. Banka, banka dışı mali kuruluşlar, otomotiv, inşaat başta olmak üzere pek çok sektörün bağımsız denetimini müdür ve kıdemli müdür olarak gerçekleştirmiştir. 2014-2018 yılları arasında; lojistik sektöründe faaliyet gösteren Kuehne+Nagel ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren İskan Gayrimenkul’de Finans Direktörü ve Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevler almıştır. 2018 yılında Doğan Holding bünyesinde çalışmaya başlayan Aytekin, ilk olarak Doğan Yayınları’nda Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2021 Aralık ayında ise Galata Wind’e CFO olarak atanmıştır. İngilizce bilen Onur Aytekin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Özlen Ertuğrul Cendere
Özlen Ertuğrul CendereBaş Hukuk Müşaviri, İcra Kurulu Üyesi

Özlen Ertuğrul Cendere, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2006 yılında Indiana University School of Law’da Hukuk Master’ını (LL.M.) Üstün Akademik Performans Ödülü ile bitirmiştir. 2008 yılında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Avukat olarak göreve başlamış, devam eden yıllarda Hukuk Müdürü ve Hukuk Kıdemli Müdürü görevlerine atanmış, enerji yatırımları başta olmak üzere pek çok projede rol almıştır. Başta kurumsal hukuk, sözleşmeler hukuku ve M&A alanında uzmanlaşan Cendere, Eylül 2019’da Galata Wind’e hukuk müşaviri olarak atanmıştır. İngilizce bilen Cendere, evli ve biri kız, biri erkek olmak üzere iki çocuk annesidir.

Ali Gürpınar
Ali Gürpınarİş Geliştirme ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi

Ali Gürpınar; 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Enerji alanında yüksek lisans eğitimini almak için Nordic Five Programına girmek için hak kazanmıştır. 2011 yılında hem Kungliga Tekniska Högskolan (KTH Stockholm) ’nden Sürdürülebilir Enerji Mühendisliği ve hem de Danmarks Tekniske Universitet (DTU Copenhagen)’ten Rüzgar Mühendisliği bölümlerinden çift anadal MSc. derecesi elde etmiştir. Bu sırada Risø DTU Ulusal Sürdürülebilir Enerji Laboratuvarı’nda yüksek lisans tez öğrencisi olarak çalışmıştır. Gürpınar, Ekim 2012 tarihinde Doğan Holding MT (Yönetici Adayı) Programı kapsamında Doğan Holding şirketlerinden Galata Wind’de enerji uzman yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Şirket içerisinde perakende elektrik satışı, portföy yönetimi, yurtiçi ve yurtdışı elektrik ticareti, santral operasyonları, yeni yatırımlar ve iş geliştirme alanlarında farklı görevler üstlenen Gürpınar, halen Şirket’te İş Geliştrme ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İngilizce bilmekte ve Profesyonel Koçluk yapmaktadır.

Halide Müge Yücel
Halide Müge YücelYatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Direktörü

H. Müge Yücel, Almanya'da doğup büyümüş, 1999'da Michigan State Üniversitesi'nde Pazarlama alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Uluslararası Yönetim (2001) ve Uluslararası Finans (2003) konularında Yüksek Lisansları bulunmaktadır. Mülkiyet yatırımı, stratejik yönetim ve proje planlama ve finansman konularında önemli deneyimler kazandığı yurtdışındaki 8 yıllık kariyerinin ardından 2008 yılında Doğuş Otomotiv bünyesine katılmıştır.13 yıl boyunce Doğuş Otomotiv’de Yatırımcı İlişkileri Departmanını yöneten Yücel, ayrıca Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Komitesi’nde üye ve Kurumsal Yönetişim Derecelendirme’den sorumlu kişi olarak da görevini sürdürmüştür.

H. Müge Yücel, Aralık 2021’de Galata Wind bünyesinde Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak göreve başlamıştır. Galata Wind bünyesindeki Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komiteleri’nin üyesi olan Yücel, şirketin Sürdürülebilirlik, Kurumsal Yönetişim ve ESG faaliyetlerinde de önemli roller üstlenecektir.

Sayın Yücel, Yönetişim, Risk ve Uyum Profesyoneli olarak lisanslıdır ve Finansal Planlama ve Analiz sertifika adayıdır. SPK İleri düzey, Kurumsal Yönetim Derecelendirme, Türev Araçları ve Kredi Derecelendirme lisanslarına sahiptir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.