İNSAN KAYNAKLARI

GALATA WİND'DE HAYAT

Üniversite & Staj Programları

Geleceğin genç yetenek havuzlarını geliştirmek ve artırmak amacıyla Galata Wind, hedef üniversiteler ve bölümler ile işbirlikleri yapmaktadır. Ayrıca Galata Wind bünyesinde yaz staj ve part time stajyer programları hayata geçirilmektedir. 2022 yılı itibari ile genç yetenekleri Galata Wind bünyesine kazandırmak noktasında Doğan Holding ile beraber projeler hayata geçirilmeye devam etmektedir.

 
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Bahar Festivali’nde standımızda öğrenciler ile buluştuk.
Yalova Üniversitesi 3.Enerji Günleri’ne Taşpınar Santral Müdürümüz Ahmet Aytaç konuşmacı olarak katıldı.

 

Sosyal Sorumluluk – Galata Wind Pozitif Enerji Elçileri

Galata Wind personellerinden gönüllü olarak oluşturulan Pozitif Enerji Elçileri; eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilir çevre ve hayvan hakları olmak üzere 4 ana konu başlığında hayatın her rengine dokunma felsefesi ile sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmektedir.

Pozitif Enerji Elçileri ilk etkinliklerini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirdi. Gönüllülerimiz, Kasımpaşa Oya Kayacık Çocuk Esirgeme Kurumu’nun 50 kız öğrencisini öğretmenleri ile birlikte Aqua Florya Akvaryumu gezisine götürdü. Pandemi sürecinden etkilenen çocuklar ve gençlerle yapılan bu gezinin amacı, onlara sosyalleşme imkanı yaratmak, hem deniz altındaki yaşamın büyüleyici dünyasıyla tanışmalarını hem de sürdürülebilirlikle ilgili bilgileri edinmelerini sağlamaktı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Galata Wind Pozitif Enerji Elçilerinin katılımıyla çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak ve daha temiz bir çevre için bir kıvılcım ateşlemek adına Belgrad Ormanı’nda atık topladık. Toplamda 24 çöp poşeti atık topladığımız bu etkinlikte gördük ki atıkların büyük bir çoğunluğu plastik ve cam şişeydi.

 
 

Motivasyon Aktiviteleri

Çalışanların iş dışında da birlikte zaman geçirmesini sağlamak ve iletişimi daha da güçlendirmek amacıyla Galata Wind mevcut çalışanları için düzenli aralıklarla aktiviteler düzenlenmektedir.

2022 Kadınlar Günü’nde Yatırımcı İlişkileri Direktörümüz Müge Yücel önderliğinde EFT ve Enerji Etkinliği’nde buluştuk.