KURUMSAL

VİZYON, MİSYON & STRATEJİ

Vizyonumuz

Ülkemiz ve paydaşlarımız için; yetkin çalışanlarımızla, çevreye duyarlı, toplumsal kurallara saygılı, güvenilir ve şeffaf yönetim ilkelerimiz çerçevesinde sadece yenilenebilir kaynaklardan elektrik enerjisi üreterek, sürdürülebilir değer yaratmaktır.

 

Misyonumuz

Ulusal yenilenebilir enerji kaynaklarını doğru kullanarak enerjide ülkemizin dışa bağımlılığını azaltırken, çevreye duyarlı, güvenilir ve sürdürülebilir bir iş modeli ile Türkiye’de ve bölgede ilk akla gelen, tercih edilen, örnek alınan, öncü ve saygın bir kurum haline gelmektir.

 

Stratejimiz

Yeşil, temiz ve yenilenebilir enerji üretim santralleri ile geleceğe yatırım yapmakta olan Galata Wind, önümüzdeki dönemlerde de portföyünü sadece yenilenebilir enerji faaliyetleri ile genişleteceğini taahhüt etmektedir.

Şirket, ana hissedarı Doğan Holding markasının yatırım vizyonu doğrultusunda sade, donanımlı ve hızlı aksiyon alabilen kadrosuyla Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam eden Galata Wind, portföyündeki verimli santralleriyle geleceğe yatırım yapmaktadır.

Galata Wind 2025 yılına kadar, kendi santrallerinde kapasite artırarak, yurt içinde faaliyette olan RES ve GES’lerden satın almalar gerçekleştirerek, devletin açacağı YEKA ihalelerine katılarak ve yurt dışında küçük ve orta ölçekli enerji santralleri satın alarak veya proje geliştirerek, portföyünü sadece yenilenebilir enerji yatırımlarıyla 500 – 550 MW’a çıkarmayı hedeflemektedir.

Şirket’in nihai hedefi, alım garantili ve uzun vadeli ikili anlaşmaları olan yenilenebilir santralleri portföyüne katarak yatırımcıları için iklime ve yeşile saygılı, temiz, sürdürülebilir ve öngörülebilir kâr marjı ve nakit akışı yaratmaktır. Merkez yönetimi İstanbul, Üsküdar’da bulunan Galata Wind’ın Şah rüzgâr santrali Balıkesir/Bandırma’da; Mersin rüzgâr santrali Mersin/Mut’ta; Taşpınar rüzgâr santrali Bursa/Nilüfer’de; Çorum güneş santrali Çorum/Merkez’de; Erzurum güneş santrali ise Erzurum - Aziziye, Hınıs ve Karayazı’da bulunmaktadır.